Dziś jest Niedziela, 16 Czerwiec 2019

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Szczytnickie Lato 2019 już 22 czerwca!

Zaczynamy już finałowe odliczanie przed tegoroczną edycją "Szczytnickiego Lata" oficjalnie rozpoczynającego u nas sezon letni, koniec szkoły, wakacje i dobrą zabawę. 22 czerwca startujemy od 16.00 i na tą godzinę zapraszamy szczególnie wszys5tkie dzieci bowiem właśnie od 16.00 rozpoczynamy blok dla najmłodszych,a więc dużo zabawy, konkursów i nagród, malowanki na twarzach, dmuchańce itp.

A dalej już tradycyjnie występy dzieci i młodzieży, przekazanie nagród Wójta gminy dla najlepszych uczniów promujących gminę poza jej granicami,a więc w powiecie, regionie, województwie lub kraju. Wieczorem mocno wyczekiwany koncert Roksany Węgiel, po którym mamy obiecane spotkanie z fanami - autografy i zdjęcia.

Całość zakończy zabawa taneczna z zespołem muzycznym. I gwarantujemy, że uczestnicy w każdym wieku znajdą wtedy coś co wyciągnie ich do tańca i wspólnej zabawy.

Koncert i wernisaz Młodych Artystów z GOK

W sobotę 30 marca mieliśmy doskonałą okazję do obejrzenia i wysłuchania młodych talentów artystycznych z grup działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczytnikach. Obejrzeliśmy zarówno grupy wokalne, grupę taneczną, ale także, a właściwie w tym roku głównie, wernisaż obrazów stworzonych przez dwie najstarsze grupy plastyczne. Fantastyczne występy, piękne prace, a na koniec nie lada gratka - wystawa wybranych dzieł malarskich artysty z naszej gminy, nauczyciela plastyki i instruktora z GOKu Jaromira Sowy.

Znamy finalistów 19 Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Znamy już finalistów 19 Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2019. W sobotę 13 kwietnia w półfinale, który odbył się w Szczytnikach wystąpiło 74 wykonawców z 84 zgłoszonych z 11 gmin powiatu kaliskiego. Warto dodać, że w eliminacjach gminnych, które odbywały się przez cały marzec, w sumie wystąpiło ponad 160 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Organizatorami Festiwalu są Gminne Ośrodki Kultury w Szczytnikach i Opatówku przy współpracy Starostwa Powiatowego w Kaliszu i gmin powiatu kaliskiego Finał festiwalu odbędzie się w GOKu w Opatówku w niedzielę 28 kwietnia od godz. 15.00. Dwa dni wcześniej finaliści spotkają się na specjalnych warsztatach wokalnych z jurorami Erykiem Szolcem i Adamem Michalakiem w salach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu

Rozstrzygnięcia etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".

Poniżej przedstawiamy protokół z obrad jury etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".
Poznajmy więc zwycięzców i wyróżnionych, których prace przechodzą także do dalszego etapu powiatowego.
Wręczenie nagród laureatom gminnej rywalizacji nastąpi podczas tegorocznego Szczytnickiego Lata w czerwcu.
Poniżej zwycięskie prace I miejsca:

Sport, Radość i Słońce na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Fantastyczna, słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy wraz ze swoimi rowerami i motocyklami pojawili się w sobotę 10 listopada pod szkołą w Stawie na naszym gminnym Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym odpowiadając na apel organizatorów. Wszystkich powitał w tym wyjątkowym dniu Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht wyrażając radość z tak licznej grupy uczestników rajdu i życząc szczęśliwego i bezpiecznego przejazdu.
Kilkadziesiąt osób w tym uczniowie i nauczyciele - przedstawiciele wszystkich gminnych szkół, radni, pracownicy gminnych instytucji i urzędu gminy, strażacy oraz po prostu mieszkańcy gminy wyruszyli w trasę przyozdabiając rowery i motory w biało-czerwone balony i wiatraczki, z przypiętymi , przygotowanymi przez uczniów szkoły w Stawie, kotylionami, z muzyką graną przez Orkiestrę Dętą w Stawie.

Gminny Dzień Dziecka 2018

Wizyta niezapowiedzianych gości, deszczu i burzy, spowodowała, że Gminny Dzień Dziecka odbywający się w sobotę 2 czerwca w Szczytnikach, miał skrócony przebieg i nie wszystkie punkty programu udało się zrealizować.
Dzieci przez pierwsze godziny zabawy z okazji ich święta mogły jednak zaprezentować na scenie swoje talenty wokalne i taneczne w ramach grup prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury, skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i pałacyku do skakania, w tym roku darmowych, przygotowanych specjalnie dla dzieci przez głównych organizatorów Festynu. Była także okazja do wspólnych zabaw i konkursów na scenie i pod sceną w ramach programu Bajkowy Świat Dziecka.

Szczytnickie Lato 2018

Niespełna 160 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ale i przedszkoli ,odebrało w tym roku z rąk Wójta Gminy Szczytniki Marka Albrechta nagrody rzeczowe i dyplomy za promowanie swoimi osiągnięciami Gminy Szczytniki w powiecie, województwie, a także na szczeblu krajowym.
W sobotę 23 czerwca podczas dorocznego Festynu „Szczytnickie Lato” mieliśmy okazję poznać i pogratulować naszej niezwykle utalentowanej młodzieży.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.