Dziś jest Środa, 03 Czerwiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Apel Wójta Gminy Szczytniki

APEL O GODNE UCZCZENIE 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II W GMINIE SZCZYTNIKI

Szanowni Państwo!
Z okazji przypadającej w tym roku, w dniu 18 maja, setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka, zwracam się z wielką prośbą o wywieszenie w tym dniu przy każdym domu flagi państwowej lub papieskiej, a także w miarę możliwości o wykonanie w oknie domu okolicznościowej dekoracji.
Taką samą prośbę kieruję do wszystkich naszych Zespołów Szkół, a także do pozostałych jednostek i placówek gminnych.
Zachęcam również do włączenia się w kolejną inicjatywę ze strony społeczności Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Marchwaczu, polegającą na odśpiewaniu, lub chociażby wysłuchaniu , w każdym domu „Barki” - ulubionej pieśni Papieża Polaka.
Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem i Papieżem, rozsławił imię Polski na całym świecie. Winni więc jesteśmy mu swoją ogromną wdzięczność, szacunek i zaufanie; a także oddanie czci jako największemu z Polaków w całej historii naszego narodu.
Niech te wszystkie nasze z serca płynące czyny, podjęte z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka, przyniosą nam szczerą radość i poczucie prawdziwej gminnej wspólnoty, nad którą z pewnością czuwa i będzie czuwać nasz wyjątkowy rodak - Jan Paweł II.

Wójt Gminy Szczytniki
Marek Albrecht

Zapraszamy do opery!

Szanowni Państwo w ramach współpracy instytucji kultury w naszym kraju przedstawiamy Państwu jedną z propozycji na spędzanie czasu w domu z kulturą on-line jakie GOK w Szczytnikach otrzymał od Warszawskiej Opery Kameralnej :

Zajęcia GOK w internecie

Drodzy mieszkańcy gminy Szczytniki.
Już kilka tygodni żyjemy w nowej, niezwykłej dla nas rzeczywistości.
Zamarło życie towarzyskie, kulturalne, kontakty bezpośrednie.
Nie wiadomo jak długo ten stan będzie determinował nasze życie.
Niewiele wskazuje na to, by wróciły w tym sezonie normalne zajęcia i warsztaty artystyczne w GOKu (Ci którzy dokonali już wpłat za udział w zajęciach w okresie wiosenno-letnim będą mieli w ciągu kilku najbliższych dni zwrócone na konta wpłacone kwoty), ale w obecnych czasach mamy internet, mamy media społecznościowe i mamy siebie z naszymi kreatywnymi pomysłami.
Tak też jest i z instruktorami współpracującymi z naszym ośrodkiem kultury.
Stąd też wychodzimy z inicjatywa dla wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych (oczywiście bezpłatnych) zajęciach internetowych.
Na tę chwilę mamy następujące propozycje:
najprawdopodobniej w tym tygodniu najpóźniej na początku kolejnego ruszamy z zajęciami tanecznymi. Będą to filmy instruktażowe docelowo kierowane dla trzech grup: dla najmłodszych, dla młodzieży oraz dla dorosłych zumba lub aerobik.
jeszcze w tym tygodniu ruszymy ze specjalną ofertą przygotowań do Wielkanocy poprzez warsztaty Wielkanocne Ozdoby- coś z niczego. Wykorzystacie to co jest w domu, po co nie trzeba specjalnie wychodzić z domu. Te warsztaty adresujemy do dzieci i ich opiekunów, wspólnie rodzinnie, możemy zabawić się w tworzenie fantastycznych ozdób na najbliższe święta.

Jeśli nasza propozycja spotka się z zainteresowaniem ze strony naszej społeczności gminnej, będziemy próbowali ją poszerzać o kolejne formy aktywności artystycznej, plastycznej, muzycznej.
By uczestniczyć w naszych propozycjach potrzebujemy tylko od uczestników dwóch rzeczy dołączenia do naszej grupy na facebooku oraz przysłania na adres gok@szczytnikigok.pl adresu mailowego do przesyłania materiałów.
Czekamy na Wasze zgłoszenia z informacjami jakimi zajęciami jesteście zainteresowani.
Oczywiście wszyscy byśmy chcieli, żeby takie informacja w dniu dzisiejszym 1 kwietnia były tylko żartem, ale niestety to co dzieje się wokół nas to prawda , a ta sytuacja wymusza nowe wyzwania.

Zawieszenie zajęć w GOKu

Gminny Ośrodek Kultury wypełniając odgórne zalecenia informuje o zawieszeniu na czas nieokreślony zajęć i warsztatów artystycznych na terenie gminy Szczytniki. O wznowieniu zajęć będziemy informować.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.