Dziś jest Czwartek, 02 Lipiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Koncert i wernisaz Młodych Artystów z GOK


W sobotę 30 marca mieliśmy doskonałą okazję do obejrzenia i wysłuchania młodych talentów artystycznych z grup działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczytnikach. Obejrzeliśmy zarówno grupy wokalne, grupę taneczną, ale także, a właściwie w tym roku głównie, wernisaż obrazów stworzonych przez dwie najstarsze grupy plastyczne. Fantastyczne występy, piękne prace, a na koniec nie lada gratka - wystawa wybranych dzieł malarskich artysty z naszej gminy, nauczyciela plastyki i instruktora z GOKu Jaromira Sowy.

Ten doroczny koncert, tradycyjnie już, adresowany jest głównie do rodzin młodych uczestników zajęć artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo - mieli okazję obejrzeć po raz pierwszy w tym roku szkolnym to co przygotowywane było na cotygodniowych zajęciach. Obejrzeliśmy więc mini recitale grup młodszej grupy wokalnej, starszego kwartetu wokalnego, układy taneczne grupy BIG BOOM oraz 25 prac malarskich, malowanych na płótnie przez uczestników dwóch najstarszych grup plastycznych. Tematyka odnosiła się zarówno do martwej natury, pejzaży ale i abstrakcji. Wprowadzenia do wernisażu dokonały przedstawicielki samych twórców.

A na koniec niespodzianka szczególnie dla młodych artystów malarzy od Jaromira Sowy ich instruktora i mentora, którego udało się namówić na prezentację kilku wybranych prac, co zostało niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Można było zaobserwować, że prace te okazały się także nowym wyzwaniem dla młodzieży, która dokładnie fotografowała prace mistrza, by spróbować kopiować lub inspirować się nimi się w przyszłości.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.