Wyjątkowy Wieczór – Przestrzenie Kultury

Data

Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach 14 lutego zaprosił wszystkich spragnionych nie tylko miłości ale i artystycznych doznań i wrażliwości na specjalne kulturalne spotkanie we wnętrzach Restauracji Gościnna w Stawie.

Wieczór „Przestrzeni Kultury” rozpoczęliśmy od wernisażu malarskiego przygotowanego przez uczestników najstarszej grupy warsztatów plastycznych w GOKu. Obrazy malowane na płótnie, ukazujące talenty młodych artystów. Motywy kotów, trochę fantasy, kwiaty, samotni ludzie również tańcu, czy krajobrazy to wszystko mogliśmy odnaleźć na wernisażu. Prace nad obrazami trwały kilka tygodni, pod czujnym okiem instruktora, nauczyciela, artysty Jaromira Sowy, który także nie krył zachwytu i dumy z tak utalentowanej młodzieży naszej gminy.
Po oficjalnej prezentacji każdej z prac przez jej autorkę zgromadzona publiczność mogła z bliska obejrzeć dokonania młodych artystów. Wszystkie prace były podpisane i sfotografowane, a obejrzeć je możecie także poniżej. Oryginały bowiem już teraz znajdują się w domach artystów. Być może kiedyś staną się równie sławne jak prace najlepszych malarzy.
Kolejnym punktem spotkania był do wernisaż fotograficzny wieńczący konkurs ogłoszony pod koniec ub. roku „ Jesienny koncert barw odnaleziony w wyjątkowych miejscach ”. Ogłosiliśmy już wcześniej listę laureatów konkursu teraz była doskonałą okazja by w specjalnej scenerii pokazać fotografie i ich autorów i autorki oraz przekazać nagrody książkowe i finansowe laureatom.
Wyróżnienie otrzymały prace Pauliny Woźniak i Darii Kusz.
Do III miejsce wytypowano prace o tej samej ilości punktów Przemysława Hermana, Pauliny Newety i Darii Kusz,
Miejsce II otrzymały dwie prace Pauliny Woźniak
Miejsce I prawie że jednogłośnie przymałą praca Pauliny Woźniak
Trzecia część wieczoru to wyjątkowy koncert Witka Łukaszewskiego & Grand Piano Zaskakujące dla uczestników koncertu, rozeznanych w polskiej muzyce rockowej, było uczestnictwo w składzie grupy Wojtka Hoffmana założyciela grupy TURBO. Usłyszeliśmy świetnie zaaranżowane na trzy gitary akustyczne i perkusję utwory z najnowszej płyty „Nie jest źle” ale także spora dawkę muzyki flamenco.
W kameralnym składzie publiczności mieliśmy okazję przenieść się w inny, piękny świat dźwięków, gdzie nie zabrakło i Marka Grechuty i grupy Pink Floyd i Tadeusza Woźniaka ze słynnym „Zegarmistrzem Świata” .
Niech Żałują Ci, których nie było, jak i Ci którzy zrezygnowali z tych wyjątkowych chwil.