Gminny Dzień Dziecka 2022 w Szczytnikach

Tak długo oczekiwany w naszym regionie deszcz potrzebny dla naszych upraw, dla rolnictwa, spotkał się z nami akurat wtedy, gdy chcieliśmy stworzyć  święto i zabawę dla wszystkich dzieci z gminy Szczytniki. Niestety deszczowa pogoda towarzyszyła nam prawie przez cały czas trwania Festynu z okazji  corocznych obchodów Gminnego Dnia Dziecka w sobotę 21 maja. Jednak pomimo niesprzyjając ej pogody i trzech fal deszczu zmieniających się momentalnie  z pogodną, słoneczną atmosferą w to sobotnie popołudnie w Szczytnikach udało nam się zgromadzić na placu przy OSP i boisku sporą grupę dzieci i młodzieży, dla których stworzono ponad trzy godzinny program pełen zabawy, radości, prezentów i atrakcji. 

Głównym punktem tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka było spotkanie z grupą Klaunów o międzynarodowej sławie estradowej Ruphert i Rico. Ich program pełen wesołych  piosenek,  zabawy i tańców od pierwszej minuty spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez najmłodszych, ale także -co stało się ogromnym plusem tej zabawy – z ich opiekunami. Zarówno mamy, jak i ojcowie, rodzeństwo i dziadkowie uczestniczyli cały czas aktywnie z dziećmi w tym wszystkim  co działo się pod sceną i na scenie. 

Doskonała aktywność, sporo uśmiechu i „przytulańców”,   to z pewnością niezapomnane chwile dla dzieci, gdy mogły wraz z rodzicami i najbliższymi  wejść w kilkugodzinny świat beztroskiej zabawy.   Do tego  jeszcze darmowe dmuchańce, wata cukrowa i popcorn, sporo prezentów, lody, gofry, występy estradowe grup tanecznych  i wokalnych z Gminnego Ośrodka Kultury.             Wszystko to udanie rekompensowało fale deszczu i chłodny wiatr. Było zimno, było deszczowo, ale była też ogromna radość i fantastyczna zabawa podkreślmy to jeszcze raz , zabawa wspólna z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. A całości optymistycznego spojrzenia na świat dziecięcej zabawy przez krople deszczu dokonała piękna  podwójna tęcza na zakończenie spotkania.

Organizatorami Gminnego Dnia Dziecka byli Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht, Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach i OSP w Szczytnikach. Darmowe napoje, watę cukrową i popcorn dla uczestników zapewniły Panie z  koła KGW w Szczytnikach.